بیوگرافیبیوگرافی
ارتشی در استان Hampshire انگلستان بدنيا آمد. پدرش کلنل ارتش بوده که به تازگی ارتش را ترک کرده است. در سن هفت سالگی به مدرسه شبانه روزی فرستاده شد و در شانزده سالگی موفق به کسب جواز خلبانی هواپيما شد. برای مدتی به دانشگاه بريستول رفت و بخاطر پافشاری پدرش به ارتش پيوست. بلانت می گويد:" ارتش هزينه تحصيل مرا پرداخت پس من چهار سال خدمت به آن بدهکار بودم. ولی هميشه تصميم داشتم که موسيقی کار کنم. من نواختن ويلن را از پنج سالگی و نواختن پيانو را از هفت سالگی شروع کردم. چهارده ساله بودم که به نواختن گيتار الکتريکی پرداختم و هميشه مطمئن بودم که چه راهی را از آن به بعد ادامه خواهم داد. می دانستم که بعد از پايان خدمت چيزی که علاقه دارم دنبال خواهم کرد."
بلانت در سال 2002 ارتش را ترک کرد و هنر موسيقی را بطور حرفه ای پيشه کرد. ديری نپاييد که با چند نمونه از آهنگ های خود موفق شد تا قراردادی هم برای مديريت و هم برای انتشار آهنگ های خود به امضاء برساند. بلانت می گويد:" آن موقع بود که با Linda Perry (تهيه کننده و اهنگساز که تا به حال با Pink و Christina Aguilera کارکرده) آشنا شدم. کمپانی ای که آهنگ های مرا منتشر می کرد چند تا از آنها را برای او فرستاده بود و آن باعث شد که من با کمپانی موسيقی خودش (Custard Records) قرار داد امضاء کنم."
آلبوم Back to Bedlam از تجربه Tom Roth rock نيز برخوردار است که تا به حال با Beck و Elliot Smith نيز کار کرده است.
آلبوم Back to Bedlam در سبک پاپ راک تهيه شده است. آلبومی است با تمپوی متوسط ، با حسی دل گرم کننده و موسيقی دلنشين. در قلب آهنگ ها، ترانه های بلانت با صدای جذاب او قرار دارند. گام صدای بلانت زير، ظريف و اصيل است. از اين رو در آهنگ های آرام و کم پرداخته شده يا همراه با سازهای آکوستيک، صدای بلانت بيشتر جلوه می کند.
ترانه های بلانت به مراتب از ترانه های ديگر آلبوم های موجود اين سبک در بازار پخته ترهستند. يکی از گيراترين ترانه های آلبوم "بدون شجاعت"No Bravery است که بلانت هنگامی که در کوزوو( Kosovo )مشغول خدمت در ارتش برای برقراری صلح در پيريشتينا( Pristina در پی يکی از خونين ترين جنگ های داخلی آن دهه) بوده آن را نوشته است. او گيتارش را محکم به کنار تانکش بسته بود و در لحظه های آرام تر شب به آهنگسازی و ترانه سرايی مشغول می شد. تو زيبايی You Are Beautiful آهنگی است که بلانت را به شهرت رسانده و در ضمن آهنگ مورد علاقه التون جان نيز است. التون جان معتقد است که You Are Beautiful جانشين آهنگ Your Songخود او خواهد شد. ترانه در باره لحظه ای است که بلانت دختر زيبايی را در ايستگاه قطار می بيند و شيفته او می شود ولی او همراه مرد ديگری است و بلانت می داند که ديگر او را نخواهد ديد. در مورد آلبوم جدید بلانت به نام All the Lost Souls باید بگم که آهنگ 1973 واقعا زیبا و فوق العادس.
نوشته شده در تاريخ جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ توسط mohammad |

اسلایدر